امروز سه شنبه, 23 مهر 1398                      
به فرودگاه بین المللی خلیج فارس خوش آمدید  

رفع FOD

 

 

ایمنی باند و سطوح پروازی فرودگاه بین المللی خلیج فارس با اجرای طرح رفع موانع از اشیاء و امحاء قطعات خطرساز (FOD) ارتقاء یافت.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی خلیج فارس،‌ کلیه اشیاء و قطعاتی که موجب خطر و سوانح برای نشستن و برخاستن هواپیما در محیط فرودگاه ایجاد می شد، توسط کارکنان فرودگاه جمع آوری و پاک سازی شد.

برپایه این گزارش، این طرح با رعایت الزامات نگهداری بدون آسیب؛ موجب پاکسازی آسفالت باند و افزایش اصطکاک سطوح پروازی هواپیما خواهد شد.
براین اساس پاک سازی اشیاء‌ از روی باند فرودگاه یکی از مهمترین موارد کنترل ایمنی نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه های پرترافیک است که با اجرای این طرح ایمنی سطوح پروازی فرودگاه بین المللی خلیج فارس بیش از پیش افزایش یافت.
در این طرح، اشیاء و قطعات کنده شده از چمدان ها، ساک های مسافران، قطعات کنده شده از تایر، قطعات بتن کف فرودگاه و لیوان های کاغذی و پلاستیکی جمع آوری و جلوگیری از وقوع خطراتی از قبیل مکیده شدن توسط موتور هواپیما، تخریب بدنه هواپیما و برخورد این قطعات با هواپیماها شد.
طرح FOD ، یکی از استاندارد های جهانی برای ارتقای سامانه های ایمنی فرودگاهی است که میزان ایمنی هواپیماها را هنگام برخاستن و نشستن در باند فرودگاه به طور قابل توجهی کنترل می کند.

 

 

3

 

2

 

5

 

6

 

7

 

 

 8

 

9 

 

 

تمامی حقوق این وب سایت برای فرودگاه بین المللی خلیج فارس محفوظ می باشد

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت